Reachtruck Kirala

 

Reachtruck (Yan Forklift) Kiralama

 • Reachturcklar forklift ailesinin biraz farklı istifleme üyesidir. forkliftlere nazaran daha dikey yüksekliğe daha dar alanda istifleme sağlamak için özelliştirilmiş depo ekipmanıdır.
 • Lojistik ve depolama sektörünün en gözde ürünlerinden biridir.
 • Talebin en yoğun olduğu n oktaya yakın arz alanları inşa etgmek lojistik açıdan çok önemlidir. Tüketim talebinin en yoğun olduğu alanlar, yatay yönde yayılmanın en kısıtlı olduğu alanlardır. Bu nedenle dikey istifleminin gerekliliği önem arz etmektedir.
 • Reachtrucklar arka denge ağırlığa sahip olmayan istifleme makinalarıdır. Yük, operatörün bulunduğu alan ve ön basar ayaklar arasında bulunmaktadır. forkliftlerin aksine Reachtrucklar kendi içinde ileri ve geri hamleleri yapacak şekilde dizayn edilmiştir.
 • Daha dar raf aralığı amaçlayan firmalar dikey istiflemede reachtruck kuıllanmaktadır. paletli dikey istifleme için en uygun makina reachtrucktur. 
 • Reachtrucklar raf arasına parelel devam ederken ön basar ayakların arkasından devam etmektedir. Paletleri rafa istifleyeceği zaman ileri hamöle yaparak rafın yük boşluğundan da yararlanmaktadır.
 • Reachtrucklar toptan satış, kapalı palertli istifleme ve nakletmek için elverişlidir. zincir mağazaların karma yüklerini elleçlemek için elverişli değildir. Yani raftaki paletli ürünün tamamını almalısınız. Birazını veya yarısını almayı gerektiren ürün elleçleme operasyonları reachtrucklar için elvereişli değildir.
 • Reachtruck Kiralarken nelere dikkat etmelisiniz?
  • Önceklikle Reachtruck kiralaması yapmadan önce depo yerleşim planlamasını bir uzmanla yapmalısınız. depo yerleşim planını şirketin operasyon sorumnluıları ve amirleri, Forklift ve istifleme uzmanları, raf üreticileri gibi konuya hakip kişilerden destek alarak, ve muhtemel yayılma faktörlerini de göz önünde bulunduurarak depo yerleşim planı yapmalısınız.
  • Depo yerleşim planı yaparken depo koşullarınızın elverdiği, en uygun raf aralığında çalışacak teknik donanıma sahip bir reachtreuck belirlemelisiniz.
  • Antrepo raf aralığı genişliği veya yüksekliğiyle ilgili istişare yapılmadan verilen yanlış kararlar neticesinde, eğer raf aralığınız standartın üzerinde bir genişliğe ssahipse, ürün başı birim alandan gelen kiralama bedeliniz daha artacaktıor. yani deponuzu daha verimsiz kullanacaksınız.  Daha dar bir raf arası boşluğu bıraktıysanız bu ssewfer oluşan koşullara uygun reachtruck kiralaması bulamayabilirsiniz.
  • Dikey depolama lojistik deponuzun raf yüksekliklerini olası bütün senaryoları göz önünde bulunduruarak karar vermelisiniz. örneğin 12 metre depo iç yüksekliğiniz var, ve sizin çok istifleme gerektirmeyen ürünleriniz var. stoklu çalışmıyorsunuz. bundan dolayı 6-7 metre raf yüksekliği yeterli olacağına kanaat getirdiniz. İlerleyen zamanlarda şartlar değişti. farklı bir proje aldınız veya sssstoklu çalışmanızı gerektiren koşullar oluştu. daha önceki kriterlere uygun 7 metre maksimum yüksekliğe kaldıracak reachtruck kiraladınız. bu durumda 12 metre tavan yüksekliğindeki alandan azami derecede fayda sağlamak için raflarınızı 12 metreye yükseltme kararı aldınız. böyle bir karar sonrası bir önceki raflarınız kullanılamaz duruma gelecektir. ve yeni raflar satın almanız gerekecek. kirladığınız 7 metre reachtruck için taahhüt süğresi dolmadan fesh ettiğiniz için ceza ve yeni 12 metre yükseliğe kaldırabilecek reachtruck kiralamalısınız.
  • Reachtruck'ın kendisi kadar operatörünü de seçerken özellikle dikkatli olmalısınız. Reachtruck kullanma tecrubesi olması gerekir. özellikle sektör tecrubesi olan operatörleri tercih etmelisiniz. örmeğin yıllarca kuru yük istiflemeye alışan birisi sıvı yükleri aynı reflkeksle istiflediğinde devirme ve ciddi iş kazasına sebebiyet verebilme ihtimali bulunmaktadır.
  • Reachtruck operatörleriniz yasal ve gerekli olan tüm belgelere sahip olmalı, iş kanununun zorunlu kıldığı eğitimleri alığı gibi kendi iç eğitiminizden de geçirmeniz gerekir. Zaman Zaman operatörlerin tutunlarını ve yükleme esnasındaki yaklaşımlarını gözlemlemelisiniz. çok yükseğe yük kaldırdıkları ve bunu gün içerisinde defalarca yaptıkları için acele ederek çalışırlarsa yükü devirme, rafa çarpma gibi kazalar oluşabilir.
  • Deponuzda dikey yükleme planlaması yapmalısınız. hangi yükleri hangi yüksekliklere koyacaksınız bunun kararını reachtruck kiralamadan önce vermelisiniz. 2 ton kapasiteli kiralık reach truckunuzla 12 metre yukarıya 2 tonluk plaeti kaldıramazsınız. dolauyısyla hangi, raf yüksekliğine ne kadar tonaj malzeme kaldırılabilir bilgisini önceden yük diyagramlarına bakarak karar vermelisiniz.

1,6 Ton Reachtruck Kiralama Ücret Tablosu

   • Günlük Kiralama Fiyatı: Sıfır Reachtrucklar için Günlük Kiralama Hizmeti verilmemektedir.
   • Haftalık Kiralama Fiyatı: Sıfır Reachtrucklar için Haftalık Kiralama Hizmeti verilmemektedir.
   • Aylık Kiralama Fiyatı: Sıfır Reachtrucklar için Aylık Kiralama Hizmeti verilmemektedir.
   • Yıllık Kiralama Fiyatı: 1450$-1600$ Yıllık Taahhütlü reachtruck Kiralama aylık kira bedeli.
   • 36 Ay (3 Yıl) Kiralama Fiyatı: 900$-1250$ 36 Ay Taahhütlü reachtruck Kiralama aylık kira bedeli.
   • 60 Ay (5 Yıl) kiralama Fiyatı: 750$-1100$ 60 Ay Taahhütlü reachtruck Kiralama aylık kira bedeli.

2.0 Ton Reachtruck Kiralama Teklifleri almak İçin;

E-Mail : info@lityumakuluforklift.com

İletişim Tel : 0533 554 45 31