Telefon
E-Mail
WhatsApp

KISA VADELİ VEYA UZUN VADELİ FORKLİFT KİRALAMA: İŞİNİZ İÇİN HANGİSİ DOĞRU?

KISA VADELİ VEYA UZUN VADELİ FORKLİFT KİRALAMA: İŞİNİZ İÇİN HANGİSİ DOĞRU?
 • 26 Mart 2022, 11:40

KISA VADELİ VEYA UZUN VADELİ FORKLİFT KİRALAMA: İŞİNİZ İÇİN HANGİSİ DOĞRU?

KISA VADELİ VEYA UZUN VADELİ FORKLİFT KİRALAMA: İŞİNİZ İÇİN HANGİSİ DOĞRU?

HEPSİ BURADA – FORKLİFT KİRALAMA SEÇENEKLERİNİZİ, AVANTAJLARINIZI VE DİKKAT EDİLECEK NOKTALARI BİLİN

Genel bir kural olarak, değeri hızla değer kaybeden veya kullanım ömrünü doldurduktan sonra bile bakımını yapmak için para harcamak zorunda kalacağınız varlıklarla işinizi gereğinden fazla kaldıraç olarak kullanmak kötü bir fikirdir. Bu, özellikle forklift filonuzu kurarken geçerlidir. Forklift veya diğer malzeme taşıma ekipmanı kiralamak, satın almaktan daha uygun maliyetli olsa da, uzun vadeli veya kısa vadeli kiralama sözleşmeleri arasında seçim yaparken dikkate alınması gereken birçok değişken vardır.

Kiralama koşulları, kullanım türüne, beklenen kullanım saatlerine bağlıdır ve genellikle ilgili bakım maliyetlerini içerir. Uzun vadeli ekipman kiralama, aylarca veya yıllarca süren anlaşmaların sağladığı huzur ve istikrarı sunarken, kısa vadeli ekipman kiralama, uzun vadeli maliyetleri düşük tutmanıza ve tesisinizde alan korumanıza olanak tanır. Bir forklift veya başka bir malzeme taşıma aracı aldığınızda, tesisinizin ihtiyaçları için hangi seçeneğin doğru olduğunu düşünmek önemlidir. Düşünülmesi gereken bazı şeyler şunlardır:

 • Bütçe – Her zaman paraya bağlıdır ve forklift alımı istisna değildir. Kaynaklarınıza ve tam zamanlı olarak kullanmadığınız bir forklift için uzun süreli yakıt, işletim ve bakım maliyetlerine para harcamaya değer olup olmadığına ayrıntılı bir göz atın.
 • Kullanım Sıklığı – Bu araçları ne kadar kullanacağınızı ayrıntılı bir şekilde hesaplayın. Hızlı veya sezonluk bir proje için mi yoksa daha uzun vadeli bir filo genişletmenin parçası olarak mı ihtiyacınız var?
 • Filonuzu Doğru Boyutlandırın – Günlük operasyonları etkin bir şekilde sürdürmek için gerçekte kaç tane forklifte ihtiyacınız var? Üretim ve yerine getirme ihtiyaçlarındaki ara sıra artışlar, forklift alımında uzun vadeli yatırımlar yapılmasını gerektiriyor mu?
 • Tesis Alanı – Tesisinizin metrekaresi de uzun vadeli mi yoksa kısa vadeli mi forklift kiralamayı seçeceğinizi belirlemede bir faktördür. Bu araçları kullanılmadıklarında güvenli bir şekilde barındırmak için yeterli alana sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir.
 • Ortalama Günlük İş Akışı – Günlük operasyonlarınızı ve üretim ihtiyaçlarınıza özel temel görevleri gerçekleştirmenize yardımcı olmak için en iyi hangi tür forkliftlerin donatıldığını düşünün. Dışarıda birçok farklı tipte forklift vardır ve ihtiyacınız olan her şeye sahip olmanız ve sahip olmadığınız hiçbir şeye sahip olmanız önemlidir.

Kiralama maliyetleri, seçtiğiniz bayiye bağlı olarak büyük ölçüde değişiklik gösterse de, bir forklift kiralamanın ortalama maliyeti aylık 1.000 ila 5.000 ABD Doları ve günlük 225 ila 800 ABD Doları arasındadır.

KISA SÜRELİ FORKLİFT KİRALAMANIN FAYDALARI  

 • Malzeme Taşıma Filonuza Hızlı Eklemeler – Satış taleplerinin artması harika, ancak bunları karşılamak için beklenmedik bir şekilde altyapıya binlerce dolar harcamak o kadar da iyi değil. Kısa süreli kiralamalar, tatiller gibi yoğun toplama mevsimlerinde ekstra araçlara ihtiyaç duyduğunuzda ideal olabilir. Ayrıca, pandemi gibi tek seferlik koşullar için karşılama gereksinimlerinizde beklenmedik artışlar olduğunda da yardımcı olabilirler.
 • Uzun Vadeli Maliyetleri Düşük Tutun – Kısa vadeli kiralama yaptığınızda, bakım, yakıt ve sigorta gibi uzun süreli forklift bakım maliyetlerinden kaçınabilirsiniz. Üretiminizin yoğun sezondan sonra dengelenmesi veya yavaşlaması gerektiğinde "onları kullanabilir ve kaybedebilirsiniz".
 • Tesisinizde Boş Alan Bırakın – Nakit akışınızı ücretsiz tutmanın yanı sıra, kısa vadeli kiralamalar, deponuzun iç ve dış kısmında değerli kare görüntülerin serbest kalmasına da yardımcı olur. Alan her zaman birinci sınıftır ve çok sık kullanmadığınız bir forklift filosuna ev sahipliği yapmak zorunda değilseniz, alanı başka amaçlar için ayırabilirsiniz.
 • “Yara Yarası ” Olarak Kullanılabilirler – Ne yazık ki, forklift tamir atölyeleri “ödünç araçlar” sunmaz, ancak tamir edilen bir aracınız varsa kısa süreli kiralamalar bu boşluğu doldurabilir.
 • Doğru Zaman için Doğru Araç – Sınırlı kullanımlı bir görev için özel bir araca ihtiyacınız varsa, kısa süreli kiralamalar, ihtiyacınız olan şeyi tam olarak ihtiyacınız olan anda almanızı ve ara sıra bakımını yapmak ve depolamak zorunda kalmadan almanızı sağlar. tekrar gerekecek.

Forklift Kiralama - Apex Şirketleri

UZUN SÜRELİ FORKLİFT KİRALAMANIN FAYDALARI

Kısa süreli kiralamalar size aradığınız çok yönlülüğü ve esnekliği sunabilse de, uzun süreli kiralamalar çeşitli avantajlar da sunar:

 • Satın Almaktan Daha İyi – Uzun süreli kiralama, yeni bir forkliftin satın alma fiyatının küçük bir kısmıdır. Ortalama içten yanmalı (IC) veya elektrikli forklift, bir araç satın alımına uygulanmadığı takdirde başka bir yerde harcanabilecek 20.000 ila 50.000 ABD Doları arasında bir sermaye gideri olabilir.
 • Ekipman Maliyetlerini Yönetin – Araç kiralamada olduğu gibi, çoğu uzun vadeli kiralama sözleşmesi fiyatları, beklenen kullanım miktarına ve kullanım koşullarına göre hesaplanır. Kiralama sözleşmeleri, bakım sorumluluğunu bayiye verebilir ve planlı onarımların maliyetleri, aracın uygun şekilde bakımının yapılmasını sağlayan sözleşmeye dahildir. Bu, maliyetlerin anlaşma süresi boyunca sabit bir oranda yayılmasına ve sürpriz harcamaların en aza indirilmesine yardımcı olur. Ayrıca, kurum içi servis için gereken parçalar, aletler ve altyapı için tesis alanı ayırmanıza gerek yoktur ve birçok uzun vadeli kiralama anlaşması, ek parçalar için tercih edilen fiyatlandırmayı bile sunar.
 • En Yeni Araçları ve Yükseltmeleri Alın – Forklift satın almak, eskime ve amortisman masraflarını içeren uzun vadeli bir taahhüt anlamına gelir. Tersine, uzun süreli kiralamalar, araçlarınızı düzenli olarak modernize etmenize veya farklı bir sınıf seçmenize olanak tanır.
 • Vergi Avantajları - Birçok eyalet, ekipman kiralamalarını vergiden düşülebilir bir işletme gideri olarak değerlendirir. Eyaletinizdeki finansal fırsatlardan yararlanmak için bireysel eyalet politikanızı kontrol edin.

Kısa vadeli sözleşmeler gibi, uzun vadeli kiralamalar da tesisinizde yerden tasarruf etmenize, nakit rezervlerinizi korumanıza ve kredi limitinizi diğer ticari harcamalar için serbest bırakmanıza olanak tanır.

APEX, İŞLETMENİZ İÇİN EN İYİ ARAÇ VE KİRALAMA PLANINI BULMAK İÇİN BURADA

Forklift Kiralama - Apex Şirketleri

Hangi kiralama modelinin sizin için en iyisi olduğuna karar verdiğinizde, Apex ekibi en bilinçli seçimi yapmanız için süreç boyunca size rehberlik etmeye hazırdır. Size gönül rahatlığı ve güvence sağlamak için en yeni elektrikli ve içten yanmalı forklift modelleri, esnek kiralama anlaşmaları, kapsamlı operatör eğitimi ve tam hizmet bakım planlarının eksiksiz bir envanterini sunuyoruz . İster birkaç ay ister birkaç yıllığına yeni veya kullanılmış bir forklift arıyor olun, ihtiyaçlarınızı tartışmaya hazırız.

Filonuzu ve işinizi güvenle büyütün ve Apex'in tam olarak ihtiyacınız olan şeye ihtiyacınız olduğu sürece sahip olmanızı sağlamak için sizinle ortak olmasına izin verin. Envanterimiz, kiralama sözleşmesi seçeneklerimiz, filo bakımı, eğitim ve daha fazlası hakkında bilgi edinmek için bugün bize ulaşın .


Etiketler :
Paylaş :

Bize Soru Sorun
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM