Forkliftler olarak da bilinen forkliftler, günümüzde her depoda pahalı ancak hayati öneme sahip ekipmanlardır. Doğrudan satın alınan bir forklift yaklaşık 30.000 $ veya daha fazlaya mal olur. Bu nedenle önemli sayıda forklift kiralanmakta veya finanse edilmektedir.

Forklift kiralamanın maliyeti, kiralama şirketleri arasında önemli ölçüde değişmektedir. Kapasitesi, yaşı, özellikleri en çok forklift kiralama maliyetini ve kiralama sözleşmesini belirler.

Bu yazıda, forklift kiralamanın avantajları ve farklı kiralama fiyatları ve bunları önemli ölçüde etkileyen faktörler hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.

Kiralama ve Satın Alma Avantajları

Bireyler genellikle bir forklift kiralama veya satın alma seçeneğiyle karşı karşıya kalırlar. Ağır inşaat ekipmanı satın almak daha iyi bir seçenek gibi görünse de kiralamak birçok avantaj sunar.

Bir tane satın alırsanız, başarısız olana kadar idare edersiniz veya satarsınız. Kiralarsanız, her zaman en güncel modelleri garanti edersiniz. Aynı şekilde, tüm forkliftler eşit değildir . Bununla birlikte, bir forklift kiralamak, her zaman ihtiyacınız olan özel ekipmana erişiminizi garanti eder.

Forklift Kiralama

Geçici olarak bir forklifte ihtiyacınız varsa kiralama ideal bir seçim olabilir. İlk maliyet daha düşük olacaktır. Ek olarak, çoğu ekipman tedarik şirketi sizin için ilgileneceği için ekipmanın bakımını kendiniz yapma konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Forklift kiralamanın bir başka avantajı da, sağlayıcınızda varsa, yenilikçi teknoloji ve ekipman kullanabilmenizdir. Bu, şirketinizin önemli bir bileşeniyse, ekipman kiralamak daha uygun maliyetli bir alternatif olabilir.

Forklift Kiralama Fiyatları

Forklift kiralamanın günlük ortalama maliyeti 225 ile 7.325 dolar arasındadır. Endüstriyel forkliftinizin kapasitesi, forklift kiralama sözleşmesi maliyetinin önemli bir bölümünü etkileyecektir. Faktörleri sabit tutmak, kiralamanın maliyeti, kapasitesine ve kiralama süresine göre değişecektir.

Düşük Kapasiteli Forkliftler (3.000 ila 5.000 lbs.)

Günümüzün en küçük forkliftleri 3.000 ila 5.000 pound arasında kaldırabilir. Sonuç olarak, bu forkliftler genellikle en düşük forklift kiralama fiyatları için rekabet eder. Böyle bir makine için günlük kiralama fiyatları 250$ ile 360$ arasında değişmektedir.

Büyük kiralama firmaları, böyle bir forklift için ayda 750 ila 1.000 dolar arasında ücret talep edecek. Bu nedenle, kiralamak için en ucuz olanlardır. Oturmalı elektrikli forklift kiralamak günlük yaklaşık 160 ABD dolarıdır. Öte yandan, ayakta duran elektrikli forkliftler günlük 150 dolardan başlayan fiyatlarla kiralanabilir.

Orta Kapasiteli Forkliftler (6.000 ila 10.000 lbs.)

Güvenilir bir orta kapasiteli forkliftin kiralanması haftada 350 ila 700 dolar arasında olacaktır. 6.000 ila 10.000 pound arasında işleyebilir.

Aylık kiralama seçeneklerini seçerseniz, büyük tedarikçilere her ay 1.000 ile 2.000 dolar arasında ödeme yapacaksınız. En iyi forklift kiralama şirketlerinden bazılarında günlük kiralama seçenekleri de mevcuttur. Orta kapasiteli oturmalı forkliftler günlük 150 ile 300 dolar arasında ve haftalık 400 ile 600 dolar arasında kiralanır.

Büyük Kapasiteli Forkliftler (10.000 ila 30.000 lbs.)

Bu serideki makineler, bugün mevcut olan en büyük forkliftler arasındadır. Sonuç olarak, aralıktaki farklı marka ve modeller için kiralama fiyatları daha yüksektir. Bu cihazlar için günlük kiralama fiyatları günlük 200 ile 700 dolar arasındadır.

Çoğu şirket, haftalık kiralama seçenekleri için 500 ila 2.000 dolar arasında ücret alır. Aylık forklift kiralama planları genellikle ayda 1.500 ila 4.500 dolar arasındadır.

Forklift Kiralama Fiyatlarını Etkileyen Dört Faktör

Şu anda forklift kiralamak için standart bir ücret yoktur. Değişken fiyatlandırma, bir forkliftin kiralama maliyetine katkıda bulunan birçok faktörü temsil eder. Bir forkliftin kiralama maliyetini etkileyen beş faktör aşağıdaki gibidir:

Ekipman Türü

Farklı türlerde forklift kiralamak farklı fiyatlandırılır . Örneğin palet krikolarını kiralamak, telehandler forkliftlere göre daha az maliyetlidir. Türüne bağlı olarak, nakliye ve çevre maliyetleri gibi ek maliyetler geçerli olabilir.

Forklift Kiralama

Kira Süresi

Bir işte ne kadar uzun ağır ekipman gerekliyse, o kadar pahalı olacaktır.

Kiralama şirketi

Forklift kiraladığınız firma kiralama fiyatını etkileyebilir. Birçok şirket ülke genelinde bulunmaktadır ve her birinin maliyeti belirlemek için benzersiz bir yolu vardır.

Konum

Projenizin konumu maliyet üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Bulunduğunuz yer, çalışacağınız şirketi de etkileyebilir. Tüm şirketler aynı coğrafi bölgelerde faaliyet göstermez. Uzak bölgelerde , kiralayabileceğiniz sadece bir şirket olabilir. Forklift kiralamada en iyi fiyatı arıyorsanız, biraz araştırma yapmanız gerekir.

Forklift Kiralama Maliyet Faktörleri

Forklift kiralarken, dikkate alınması gereken birçok ekstra maliyet vardır. Aşağıdaki bölüm, bu ekipmanın kiralanmasıyla bağlantılı ek maliyetleri kapsar.

Teslimat ve Teslim Alma Maliyetleri

Bölgenizin dışında bulunan bir müteahhitten forklift kiraladığınızı varsayalım. Bu durumda, nakliye masrafları için de bir bütçeye ihtiyacınız var. Çünkü forkliftin firma lokasyonundan sizin deponuza teslim edilmesi gerekmektedir.

Forkliftin nakliye maliyeti esas olarak boyutuna ve gitmesi gereken mesafeye göre belirlenir. Sektörün en büyük kiralama şirketlerinden bazıları, belirtilen teslimat yarıçapı içindeki teslimatlar için yaklaşık 115 $ ücret alıyor.

Yakıt Maliyetleri

Bazı şirketler kiralama ücretine benzin deposunu dahil ederken, biterse yeniden dolduracaksınız. Forkliftler, dizel, benzin ve sıvılaştırılmış petrol gazı (LPG) dahil olmak üzere çeşitli yakıt türleri ile çalışır.

Yakıt giderleri kısmen kiralık mülkünüzde kullanılan yakıt tarafından belirlenir. Forklift sizin bakımınızdayken, forklift tarafından kullanılan benzinin galon başına ortalama 3$'lık bir bütçe ayırın.

Operatör Maliyeti

En iyi forklift kiralama şirketlerinin çoğu, forkliftlerini sertifikalı operatörlere sağlar. Bu nedenle, kiralama fiyatına işletmeci ücreti dahildir. Bununla birlikte, böyle bir operatör fazla mesai yaparsa, onu uygun şekilde tazmin edeceksiniz.

Çalışma saatleri operatörün vardiya programını aştığında, saat başına 5 ila 30 ABD Doları arasında bir fazla mesai ücreti ödemeyi bekleyin. Şirketin forklifti çalıştırmak için bir operatör sağlayamayacağını varsayalım. Bu durumda, eğitimli bir operatör tipik olarak saat başına 15 ila 20 dolar arasında ücret alacaktır. Kapsamlı uzmanlığa sahip bir forklift operatörü için saatte yaklaşık 20 $ olacaktır.

Henüz hangi forklifti kiralayacağınızdan emin değil misiniz? Lütfen uzmanlarımıza danışın. Watts Equipment Co. Inc., kaliteli forklift ürünleri ve güvenilir bakım hizmetleri sağlamak için yeterince uzun süredir bu işin içinde. Bugün bizimle iletişime geçin ve ağır hizmet tipi forkliftlerimizi kiralarken ne yapacağınız konusunda rehberlik edin.