Telefon
E-Mail
WhatsApp

Bir Aylık Forklift Kiralamanın Maliyeti Nedir?

Bir Aylık Forklift Kiralamanın Maliyeti Nedir?
  • 26 Mart 2022, 10:29

Bir Aylık Forklift Kiralamanın Maliyeti Nedir?

bir aylık forklift kiralama maliyetiZor bir karar vermemiz gereken zamanlar olabilir - iş operasyonumuz için bir forklift satın almamız veya kiralamamız gerekip gerekmediği. Vereceğiniz karar ne olursa olsun, göz önünde bulundurduğunuz birçok nedene bağlı olabilir ve genellikle karar vermede rol oynayan birincil faktör bütçe kısıtlamasıdır.

Forklift kiralamak TÜM işletmeler için uygun DEĞİLDİR ancak çoğu işletme için UYGUNDUR. Rotayı takip edip satın almak yerine forklift kiralamaya devam ederseniz, bir aylık çalışma için forklift kiralamanın ne kadara mal olacağını düşünüyor olabilirsiniz.

Forklift Kiralamak Bu Ballpark Figürünün Bir Yerine Mal Olabilir

Kiralama yapılırken, kiralama maliyetinin ne kadar olacağını belirlemede forklift kapasitesi çok önemli bir rol oynar. Bir tahminde bulunmak gerekirse, işte rakamlar:

  • 3.000 ila 5.000 pound kaldırma kapasiteli bir forkliftin (standart dengeleme gibi) ortalama aylık kiralama maliyeti 800 ila 1.100 $ arasındadır .

  • 6.000 ila 10.000 pound kaldırma kapasiteli forkliftin aylık ücretleri 1.200 ila 2.200$ arasında olacaktır .

  • 10.000 ila 30.000 pound (veya daha fazla) kaldırma kapasiteli bir forkliftin aylık maliyeti 2.300 ila 4.300$ civarında olacaktır .

Maliyet, bayiden bayiye de büyük ölçüde farklılık gösterecektir. Forkliftin modernliği de kiralama maliyetine katkıda bulunur. Daha az modernse, maliyet daha ucuzdur, aksi takdirde daha pahalıdır. Modern ekipman kiralamanın avantajı, yapılan işi hızlı ve kolay yapmasıdır.

Forklift Aylık Olarak Kiralanacaksa Tasarruf Edebilirsiniz

Sözleşme aylık gibi uzun vadeli ise, bayi genellikle müşteriden daha düşük ücret alır. Forkliftin bayiden şantiyenize teslimi ve alınması, başlangıç ​​maliyetine eklenir. Bayinin şantiyeye olan yakınlığına bağlı olarak, yakıt, otoyol geçiş ücreti ve sürücü ücreti dahil 100 ila 150 dolar arasında olabilir. Diğer satıcılar, müşterilerini hizmetlerinden memnun etmek için müşteriden teslim alma ve teslimat maliyeti için ücret almazlar, iş hizmet alanlarının çok dışında ve ötesinde değilse, bu tür ücretler geçerli olabilir ve müşteriye fatura edilebilir.

Uzun süreli kiralama bir yıl veya daha fazla uzayabilir. Forklifte birkaç günlüğüne ihtiyacınız varsa, günlük ücret pahalı olabilir, haftalık olarak kiralamayı tercih ederim.

Forklift Kiralarken, Sözleşmenin Hüküm ve Koşullarını Dikkate Alın

Sözleşme, sizinle bayi arasında bağlayıcı bir sözleşmedir. Taraflardan biri sözleşmede belirtilenlere/kabul edilenlere riayet etmeseydi, iki taraf da gelecekte hoşnutsuzluk yaşamak istemeyecektir. Şartları düzenleyebilir ve değiştirebilir ve bayilik kabul ettiği sürece sizin için faydalı olacağını düşündüğünüzü ekleyebilirsiniz.

Forklift Kiralama Oranı ve Sözleşme Süresi– Belirli bir süre için ödeyeceğiniz para miktarı. Kira bedeline sadece baz kira veya bir ayı kapsayan ekipman kullanımı (taban kira aylık kira bedeli üzerinden hesaplanmaktadır) dahil olmayıp, diğer giderler de kira bedeline dahildir. Size uygulanabilecek ek ücret, teslimat ve teslim alma ücretleridir. Değişebilir. Bazı bayiler, belirtilen seyahat mesafesi dahilindeyse müşteriden ücret almaz, bu mesafenin ötesinde teslimat veya teslim alma sizin için ek ücrete tabi olacaktır. Teslimat ve teslim alma ücreti, sorgunuz ve satış siparişinin imzalanması sırasında her iki tarafça da kararlaştırılacaktır. Size de yerel eyalet vergisi uygulanacaktır, bu sözleşmede belirtilecek ve hesaplamanıza uygun olup olmadığı kontrol edilecektir.

Forklift Ekipmanlarının Tanımı - Bayi tarafından size verilen satış siparişinde belirttiğiniz kiralık forkliftin açıklaması ve faturası sözleşmeye dahil edilecektir.

Forkliftin Ek Kiralanması – Kiralanan forkliftin kullanım süresini kiralama süresinin ötesinde aştığınız durumlar olabilir. Kiralama süresinden sonraki günlerin kira bedelini ödersiniz. Ödenecek miktar, günde 8 saatlik bir vardiya üzerinden hesaplanır.

Karşılaşabilecek Ek Ücret ve Ücretler – Müşteri, aşağıdaki durumlardan biri meydana gelirse fatura üzerine ek ücret ödemek zorunda kalacaktır: ekipman bozulursa ve değiştirilmesi gerekiyorsa, forkliftin sitenize yeniden teslim edilmesi veya taşınması; teslimat sürücüsü ve geçiş ücretleri; Sevkiyat kamyonunun yakıtı, taşınan forkliftin ağırlığına göre hesaplanır; Forklift aksesuarlarında küçük hasarlar aldığında para cezası. Sizin tarafınızdan ek ücret talep edilecekse, sözleşme şartlarını baştan sona okuyun.

Ödeme Planı – Bayi, sözleşme sözleşmesinde belirtilen başlangıç ​​ücretlerini kapsayan ilk ödemeyi sizden isteyebilir. Kredi kartı, çek veya satıcının sizden istediği herhangi bir ödeme yöntemiyle ödeme yapabilirsiniz.

Teslimat Sırasında Ekipman Muayenesi – bu, bir müşteri olarak, teslimat sırasında o forklifti kontrol ettiğinizi ve ekipmanın iyi çalışır durumda olduğunu ve amaçlanan amacı gerçekleştirmek için eksiksiz aksesuarlarla birlikte olduğunu onayladığınızı garanti eder. Teslimat sırasında hasar görürseniz, kiralık forklifti kullanmadan önce teknisyene haber verin ve bayiyi arayın. Bunu yapmazsanız ve forklifti çalıştırmaya devam ederseniz, hasar hakkında itiraz hakkınızdan feragat etmiş olursunuz.

Forkliftin Kullanım Amacı - Forkliftin yalnızca amacına uygun olarak kullanılacağına ve forklifti yalnızca eğitimli operatörün kullanacağına bağlı kalacaksınız. Eğitimsiz hiçbir üçüncü şahsa onu çalıştırma izni verilmeyecektir. Aksi halde kaza olursa bayi sorumlu tutulamaz.

Forklift Onarımı ve Değişimi – Forklift bozulur ve onarıma ihtiyaç duyarsa, kullanmayı bırakıp derhal bayiye haber verirsiniz. Bayi, arızayı gidermek için bir teknisyen gönderecek ve sorun çözülmezse, bayi arızalı forklifti benzeriyle değiştirecektir. Size herhangi bir ek maliyet yüklenmeyecektir.

Kiralama Süresi Uzatması – Forkliftin kiralama süresini uzatmak isterseniz, sözleşme bitiminden bir gün önce bayiyi bilgilendirmelisiniz. Bayiye haber vermediyseniz, kiralama süresini üstlenecek ve bunlara uyacaktır ve herhangi bir uzatma yapılmayacaktır.

Kira sözleşmesi hüküm ve koşullarını iyice okuyun. Her ayrıntıya dikkat edin. Anlamadığınız bir şey varsa bayiye sorun, ayrıntı eklemek istiyorsanız sözleşmeyi değiştirin, her şey size uygunsa imzalayın. 

Çözüm

Bir aylığına forklift kiralamak, tasarruf etmek için uygun bir yoldur. Ama hata yapma. Sizden gizlenebilecek ek kiralama ücretlerine dikkat edin. Sözleşmenin tamamını okuyup, içinde belirtilen her bir şartı anlarsanız öder. Yalnızca sabit bir ödeme maliyetiniz olduğunu düşünüyor olabilirsiniz, ancak teslimat ve teslim alma maliyeti gibi tüm ücretleri ve diğerlerini de göz önünde bulundurun. Bayi ile açıklığa kavuşturun, sorular sorun ve indirim veya iyilik talep edin. Size yardımcı olmaktan ve müşterilerini mutlu eden şeyleri karşılamaktan memnuniyet duyacaklardır. Bir aylığına forklift kiralamanın size ne kadara mal olacağı, kiralama süresine bağlı olacaktır.


Etiketler :
Paylaş :

Bize Soru Sorun
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM